Dá sa na Domelii nájsť práca?

Máte záujem si pomocou Domelie nájsť prácu na opatrovanie detí, upratovanie, doučovanie alebo starostlivosť o seniorov? Radi Vám pomôžeme zviditeľniť sa rodinám, ktoré tieto služby potrebujú. Naše služby využíva už veľa rodín a mnohé sú spokojné.

Viac nespokojnosti sledujem práve na strane poskytovateľov. Mnohí majú dojem, že na Domelii sa práca nájsť nedá.

Som rozhodne opačného názoru a chcem upozorniť, že získať prácu na Domelii, tak ako hocikde inde, si vyžaduje aktivitu na vašej strane:

 • pravidelné odpovedanie na inzeráty
 • pravidelné sledovanie svojej schránky
 • absolvovať pohovory

A na začiatku všetkých týchto aktivít je váš profil. Pokiaľ nemáte kvalitne vyplnený profil, budete reagovať na inzeráty, no nikto vám neodpovie. Pozrite sa na to zo strany rodiny:

Profil sú jediné informácie o vás, ktoré rodina získa keď jej odpoviete na inzerát, alebo keď vás na Domelii vyhľadá. A len podľa nich sa môže rozhodnúť, či vám napíše.

V profile uvádzate, čo všetko robíte, v akom čase a v ktorých lokalitách. No najmä prezentujete svoje skúsenosti, pozitíva, komunikatívnosť, šikovnosť a všetky dôvody, vďaka ktorým rodina chce, aby ste práve vy opatrovali a doučovali jej deti alebo upratovali jej domácnosť.

5 jednoduchých krokov

ako rodinu presvedčiť o vašich kvalitách

1. Vložte si na Domeliu fotografiu

Asi netreba veľa písať o tom, prečo: prezrite si profily na službu Opatrovanie detí a porovnajte, ktorý profil si všimnete a lepšie zapamätáte. Dajte si tú námahu a vyberte fotku, ktorá vás vystihuje a ste s ňou spokojná.

2. Dajte si záležať na popise o vás a vašich skúsenostiach.

Len fotografiou a týmto textom sa naozaj odlišujete od ostatných poskytovateľov na Domelii. Ak neviete čo napísať, odpovedzte aspoň na otázky:
Opatrovanie detí

 • Čo považujete za svoje kladné stránky v súvislosti s opatrovaním detí?
 • Čo popri opatrovaní môžete ponúknuť?
 • Opatrovali ste už nejaké deti? Koľko ich bolo, v akom veku, aké ste získali skúsenosti?
 • Aké aktivity s deťmi robíte?
 • Čím ste, čo robíte, čo študujete alebo ste vyštudovali?

Pomoc v domácnosti

 • Čo považujete za svoje kladné stránky v súvislosti s upratovaním a prácou v domácnosti?
 • Akú prácu viete urobiť dobre a čo robíte najradšej?
 • Čo vrámci pomoci v domácnosti viete ponúknuť?
 • Máte skúsenosti s upratovaním v cudzej domácnosti alebo vo firme? Popíšte tieto skúsenosti.
 • Čím ste, čo robíte, čo študujete alebo ste vyštudovali?

Doučovanie

 • Ktoré sú vaše kladné stránky v súvislosti s doučovaním?
 • Aké predmety ste doteraz doučovali? Akých starých žiakov?
 • Napíšte, akou formou doučujete a aké materiály pri učení používate.
 • Čím ste, čo robíte, čo študujete alebo ste vyštudovali?

Starostlivosť o seniorov

 • Čo považujete za svoje kladné stránky v súvislosti s opatrovaním?
 • Čo popri opatrovaní môžete ponúknuť?
 • Aké sú Vaše doterajšie skúsenosti s opatrovaním?
 • Čím ste, čo robíte, čo študujete alebo ste vyštudovali?

Text po dopísaní starostlivo skontrolujte, či vety majú zmysel a či tam nie sú gramatické chyby. K tomuto popisu sa pravidelne vracajte, určite si spomeniete na niečo vhodné, čo môžete o sebe povedať.

Práce naviac a pridané zručnosti sú pomôcka, aby ste nemuseli všetko pracne vypisovať. V profile sú ľahko čitateľné. Odporúčam však zaklikať len tie činnosti, ktoré robíte.

3. Čo najskôr vyplňte referencie

Referencie sú kontakt na osobu, u ktorej ste už pracovali (opatrovali deti, upratovali, doučovali). Môže to byť aj firma, známi či príbuzní. Pre rodiny v Domelii sú referencie dôležité, aby sa o Vás mohli informovať u niekoho, kto vás pozná a má s vami skúsenosti. Veľa zavážia a dodajú na dôveryhodnosti. Pokiaľ ich nemáte pri prvom vypĺňaní profilu, doplňte ich hneď, ako ich získate.

4. Vyberte vhodné lokality

V Domelii môžete uviesť neobmedzené množstvo lokalít, no odporúčam uvádzať len lokality z Vášho najbližšieho okolia. Keď pridávate do zoznamu nejakú lokalitu, predstavte si

 • ako ďaleko a dlho tam pocestujete za prácou, ktorú urobíte za dve-tri hodiny.
 • alebo či Vám bude vyhovovať vracať sa odtiaľ neskoro v noci po večernom strážení detí

5. Vyplňte kalendár

Je to pomôcka, podľa ktorej sa rodina približne zorientuje, kedy môžete pracovať. Vyplňte ho hneď, aj keď viete, že o mesiac sa vám zmení. Keď vypĺňate nočné hodiny, predstavte si, či naozaj budete ochotná v rodine pravidelne prenocovať.

Dve otázky na záver

Prečo na Domelii komunikujete cez správy?

Aby ste nemuseli zverejňovať vašu e-mailovú adresu. Pomáhame vám tak zachovať vaše súkromie – nájdu vás rodiny z celého Slovenska, ale kontakt poskytnete len vybraným rodinám. A tiež sa vyhnete mnohým otravným spamom.

Prečo je dobré váš profil pravidelne aktualizovať?

Je vo vašom záujme, aby sa informácie, ktoré o sebe podávate, zhodovali s realitou. Každá rodina, ktorá si nájde na Domelii spoľahlivého poskytovateľa služby, sa k nám rada vráti alebo ju odporučí svojim známym. Vďaka tomu vy získate viac pracovných príležitostí.

11483_10201245819416958_418844882_n_S_
Eva Sulovcová
Copywriterka z marketingového oddelenia spoločnosti Profesia. Zbožňuje kreatívne písanie, na Domelia blogu sa snaží radiť všetkým rodičom aj nerodičom.

3 komentáre k článku Dá sa na Domelii nájsť práca?

 1. Doučovanie účtovníctva pre stredoškolákov a vysokoškolákov. Individuálny prístup k študentom, skúsenosti a trpezlivosť pri vysvetľovaní a objasňovaní učiva, pripravujem študijné materiály na riešenie, zopár študentov som dokázala pripraviť na praktické maturitné skúšky, prípadne na reparát.

 2. Dobry den hladam pracu na opatrovanie seniorov popri zamestnani pracujem na dve smeny takze mam pol mesiaca volno a chcela by som v ramci volna sa postarat o najlepsie nejaku pani alebo aj pana v starsom veku pracujem na onkologii na Klenovej na internom odd. ako zdravotnicky asistent pracu mam velmi rada mam ludsky a laskavy pristup k ludom a viem ze ma potrebuju mam aj 2rocnu prax v Dss mam 30 rokov a praca je pre mna poslanim dakujem velmi pekne

 3. […] Domelia radí 17.02.2014 Našli ste po výbere opatrovateľky tú najlepšiu? Našli ste si vhodnú prácu? […]

Pridať komentár